Korzystamy z plików cookies zapisujących dane użytkownika. Przeglądając naszą stronę wyrażasz zgodę na ich używanie. Więcej »
zamknij

Strona główna | Kontakt

  Wydrukuj tę stronę

Maraton w błotnistych Suwałkach

29.08.2012r.

26 sierpnia członkowie Team OBST Chełm ścigali się podczas kolejnego maratonu kresowego MTB w Suwałkach. Wyścig okazał się jednym z trudniejszych z całego cyklu. Organizatorzy przygotowali dla uczestników bardzo atrakcyjną trasę – szerokie szutrowe odcinki przeplatały się z wąskimi leśnymi ścieżkami.

Wzdłuż trasy w wielu miejscach pojawiały się zapierające dech w piersi krajobrazy – różnej wielkości jeziora a także rozległe łąki i pola  sprawiały wrażenie, że jest się w Bieszczadach albo na Mazurach. Na każdej nawierzchni zawodnicy zmagali się z długimi i krętymi podjazdami, które z kolei kończyły się szybkimi i śliskimi zjazdami. Poziom trudności zmagań podniósł padający od kilku dni i jeszcze w dniu startu ulewny deszcz. Wytworzył on bardzo dużo kałuż, skrywających niejednokrotnie kamienne lub błotniste dno. O trudności trasy świadczy też bardzo duża ilość wypadków, kolizji i uszkodzeń rowerów. Zawodnicy OBST też radzili sobie z różnym skutkiem. Niezawodny okazał się Wiesław Wojtowicz, który uplasował się na drugim miejscu w kategorii Master. Tuż za podium, na czwartym miejscu w tej samej kategorii znalazł się Janusz Wolanin, który po groźnym upadku na 30 km, dotarł do mety ze skręconą kostką.  Na 117 startujących aż 44 osoby nie ukończyły wyścigu. Wśród grona pechowców znaleźli się tym razem Anna Kędra i Łukasz Matysek, którym już w połowie dystansu posłuszeństwa odmówiły hamulce – dalsza jazda z uszkodzonymi tymi częściami rowerów była po prostu niebezpieczna. Szczęśliwie do mety dojechali również na pełnym dystansie (66km) Wojciech Szczucki, Monika Skibińska i Piotr Śnieg oraz Monika Wojtowicz,  jadąca dystans półmaraton (35km). Do końca cyklu zostały jeszcze dwa maratony: W Supraślu 9 września i w Mielniku 29 września. Na pewno nie zabraknie na nich zawodników OBST z Chełma.

Trzymamy kciuki!