OSTATNI W TYM SEZONIE WYŚCIG!

16.10.2014r.

W sobotę 27.09.2014 roku odbył się już ostatni w tym sezonie wyścig z serii MTB Maratony Kresowe. Mielnik jest urokliwym miejscem z bogatą historią. Trasa maratonu jest urozmaicona pod względem sportowym i krajobrazowym. Rozpoczyna się podjazdem na ulicy Białej, obok kopalni kredy. Nazwa ulicy w pełni adekwatna, gdyż wszystko jest pokryte białym pyłem. Tworzy to niepowtarzalny, "księżycowy" krajobraz. Był to więcmaraton kredowy, a nie kresowy:)

 

W czasie jazdy warto czasem było spoglądać na boki. Na białej ujrzymy kopalnię kredy. Kilometr, dwa dalej mamy po prawej niesamowitą panoramę Mielnika. Pięknych wioków i miejsc na tej trasie naprawdę nie brakowało. Maraton w Mielniku sprawiał chwilami wrażenie jakby był kompilacją odcinków z wcześniejszych maratonów. Pojawił się także przejazd przez mały wawóz.

Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Mielniku przygotował dla nas po maratonie w Uroczysko Topolino imprezę przy ognisku z muzyką taneczną. Była możliwość zakupienia czegoś ciepłego do zjedzenia. Okazja do wspomnienia minionego sezonu. Wreszcie na pełnym luzie. Bez myślenia o diecie, kondycji i sportowym trybie życia.

Maraton Kresowy w Mielniku zakończył szósty sezon i był sześćdziesiatym wyścigiem w naszej historii. W tym roku zanotowaliśmy już ponad sześć tysięcy osobno startów.

Dla chełmskiej drużyny OBST również okazał się łaskawy, gdyż team przywiózł do rodzinnego Chełma kolejne medale. Na dystansie maraton 62 km srebro wywalczył Wiesław Wójtowicz w kategorii Master (OPEN 18) i brąz Emil Gajewski w kategorii Junior (OPEN 77). Dystans półmaraton z brązowymi medalami ukończyli: Paweł banaszek kategoria Master (OPEN 21) i Zbigniew Kiryk Kategoria MK Weteran (OPEN 123).

Zawodnicy OBST dystans Maraton: Wiesław Pawluk kat. Master msc 6, OPEN 36; Janusz Wolanin kat. Master 8, OPEN 43; Krzysztof Szewczuk Kat. Elita msc. 16, OPEN 44; Tomasz Wysocki kat. Elita msc. 17, OPEN 52.

Półmaraton kobiety: Monika Wójtowicz kat. Kobiety Sport msc 4, Open 17, Katarzyna Błaszczak kat. Kobiety Sport msc. 5, OPEN 20; Anna Wiktor kat. Kobiety Fit msc. 15, OPEN 37. Mężczyźni: Wojciech Mróz kat. Master msc. 8, OPEN 50; Jacek Kwiatosz kat. Junior msc. 11, OPEN 65; Wojciech Kurpacz kat. Master msc. 17, OPEN 94; Grzegorz Skoczeń kat. Elita msc 19, OPEN 119; Wojciech Sokołowski kat. Master msc. 39, open 162.

Jeśli chodzi zaś o klasyfikację generalną medale zdobyłi:

Dystans Maraton Wiesław Wójtowicz kat Master msc 2. Półmaraton: Monika Wójtowicz kat. Kobiety Sport i Paweł Banaszek kat. Master wywalczyli w sezonie 2014 miejsce 3.

Drużyna uklasyfikowała się na zaszczytnym miejscu 5. Wynik o jedno oczko lepszy niż w roku ubiegłym.

W superklasyfikacji nagrody zdobyli:

Dystans Maraton: Janusz Wolanin 1 msc w kat. Master (OPEN 4) i Tomasz Wysocki w kat. Elita msc 2 (OPEN5).

 

Dystans półmaraton: Monika Wójtowicz msc 1, a tuż za nią Katarzyna Błaszczak msc 2 obie panie kat. Kobiety Sport.

W ciągu całego sezonu dla teamu punktowali wszyscy zawodnicy, natomiast najwiecej razy:

Maraton: Wiesław Wójtowicz, Tomasz Wysocki, Wiesław Pawluk, Maciej Baranowski i Janusz Wolanin.

Półmaraton: Paweł Banaszek, Wojciech Mróz, Jacek Kwiatosz, Monika Wójtowicz.