Augustów pomyślny dla OBST Team Chełm!

17.10.2013r.
Dla OBST Team Chelm maraton rowerowy w Augustowie był wyjątkowo udany. Zawodnicy trzykrotnie stanęli na podium, zgarniając jednocześnie pierwszy raz w historii tak dużą pulę punktów dla drużyny.

Maraton Kresowy pod hasłem " W Królewskim Mieście" odbył się w niedzielę 22 września. Trasa wiodła po malowniczej Puszczy Augustowskiej. Była szybka, choć wcale nie łatwa. Ulewne opady deszczu, który padał praktycznie nieprzerwanie od dwóch tygodni przed wyścigiem, sprawił, że piaszczysty grunt był nasiąknięty wodą. Miejscami było błotniście, ślisko i niebezpiecznie, mimo to zawodnicy Teamu' OBST dali z siebie wszystko. Najwięcej, bo 995 punktów dla drużyny i drugie miejsce w kategorii Kobiety Open "przywiozła" Anna Baranowska, startująca w pełnym maratonie na dystansie blisko 60 km. Do zawodniczki, która dotarła na metę jako pierwsza, zabrakło zaledwie 38 sekund. Natym samym dystansie trzecią lokatę w kat. Master, z sumą punktów 934, zapewnił sobie Wiesław Wójtowicz, który walkę w drugie miejsce na podium przegrał raptem o 3 sekundy. Triumfy na podium święciła również Monika Wójtowicz, która wywalczyła drugie miejsce w kat. Kobiety Sport na dystansie półmaraton.

Pod względem klasyfikacji drużynowej, wyścig w Augustowie okazał się najbardziej obfity w cenne punkty. Z sumą 3818 pkt, OBST Team Chełm zapewnił sobie trzecie miejsce, choć do rywali ze Sprint Kontri.pl Team zabrakło zaledwie 3 puktów. Swoją zasługę mają w tym nasi czołowi zawodnicy: Tomasz Wysocki - 10. miejsce w klasyfikacji generalnej, 982 pkt i 5. miejsce w kat. Elita, Janusz Wolanin 0 32. w klasyfikacji generalnej, 906 pkt i wysokie 5. miejsce w kategori Master oraz Wiesław Pawluk - 37. w "generalce", 879 pkt i 7. miejsce w kat. Master.