TAEM OBST CHEŁM PODBIŁ DROHICZYN

01.07.2013r.


Ekipa Team OBST Chełm śmialo może zaliczyć start w kolejnym Maratonie Kresowym za udany. Choć z nieba lał się żar, rowerzyści zmobilizowali siły i, w efekcie, sięgneli po trofea i miejsca na podium.

Wyścig pod hasłem "W dolinie Góry Zamkowej" odbył się w sobotę 22 czerwca w Drohiczynie (woj. podlaskie). Trasa pełnego maratonu liczyła 60 km, w czterech piętnastokilometrowych rundach. Odpowiednio, półmaraton ścigał się na dwóch pętlach po piętnaście kilometrów każda, natomiast minimaraton, w którym wystartował reprezentant Team'u OBST Łukasz Mróz, miał za zadanie pokonać jedną, skróconą rundę.

Trasa wyścigu była bardzo malownicza, miejscami wiodła tuż nad brzegiem Bugu, jednak nie każdy miał czas na podziwianie widoków, ponieważ trasa była bardzo szybka, choć wczale nie łatwa. Końcówka każdej rundy to był prawdziwy test siły i wytrzymałości mięśni. Trzy strome podjazdy, niemalże jeden po drugim, dały się we znaki nawet najtwardszym zawodnikom.


Pudło na dystansie maraton wywalczyła Anna Baranowska, która zajęła trzecie miejsce w kategorii Kobiety Open, zdobywając tym samym najwiecej punktów (956) dla drużyny. Punkty dla Team'u przywieźli także Wiesław Wójtowicz, Wiesław Pawluk oraz Maciej Baranowski, który na mecie był o zaledwie kilkanascie sekund szybszy od drużynowego kolegi, Grzegorza Szpaka. Tuż za nimi na finisz dotarli kolejno: Wojciech Mróz, Rafał Biszczan, Janusz Wolanin, Tomasz Oszust, Zbigniew Kraska i Rafał Czapka. Suma zdobytych punktów zapewniła Team'owi OBST piatą lokatę w klasyfikacji generalnej drużynowej.

Sukcesy na koncie mają też zawodniczki startujące w półmaratonie. Monika Wójtowicz wywalczyła drugie miejsce w kategorii Kobiety Sport, czym ugruntowała swoją pozycję na pierwszym miejscu w klasyfikacji generalnej. Trzecie miejsce na pudle w kategorii Kobiety Junior zajęła Aleksandra Miszczuk z Kraśniczyna, tuż za nią była Honorata Pastuszak, również z Kraśniczyna. Wsród panów, reprezentujących OBST Kraśniczyn, Jacek Kwiatosz i Kamil Karpiuk zajęli kolejno 8. i 15. miejsce w kategorii Junior.

Już w najbliższą niedzielę, Team OBST Chełm będzie gospodarzem kolejnego Maratonu Kresowego, rowerowe zmagania odbęda się bowiem tym razem w Chełmie.

Przyjdźcie im pokibicować!