Najtrudniejsza trasa w Maratonach Kresowych

16.05.2013r.


12 maja odbył się Maraton Kresowy w Olsztynie. Impreza pod tytułem „660 lat w Warmińskich Lasach” pierwszy raz zawitała w kalendarzu Maratonów Kresowych.Wystartowało ponad 300 zawodników. Organizatorzy wyznaczyli piękną i wymagającą trasę wijącą się w okolicznym Lesie Miejskim pomiędzy malowniczymi jeziorami i rzekami. Zawodnicy dystansu Maraton musieli pokonać 4 razy pętlę o długości ponad 16km, a zawodnicy dystansu Półmaratonom 2 okrążenia na tej samej trasie. Trasa należała do najtrudniejszych w Maratonach Kresowych a to głównie przez liczne strome podjazdy i szybkie kręte zjazdy których łączne przewyższenie wynosiło 1300m.Półmaraton w kategorii Kobiety Sport wygrała zawodniczka Team OBST Chełm Monika Wójtowicz. Monika prowadzi też w klasyfikacji generalnej wyprzedzając następną zawodniczkę o ponad 63 punkty.

Lokaty pozostałych zawodników Team Obst Chełm:

Wójtowicz Wiesław – 27 miejsce w Open / 4 w kategorii Master do 3 miejsca zabrakło 20 sek.
Szpak Grzegorz – 50 miejsce w Open / 16 w kategorii Elita
Wolanin Janusz – 71 miejsce w Open / 10 w kategorii Master
Wysocki Tomasz - 83 miejsce w Open / 26 w kategorii Elita

W imprezie wystartował także Rafał Grzech który z powodu awarii  wycofał się w połowie trasy. Rower Tomasza Wysockiego uległ także awarii, którą na szczęście udało się usunąć i Tomek zdobył cenne punkty dla zespołu. Po drugiej rundzie Team Obst Chełm awansował o dwa oczka na 8 pozycję.

W ramach cyklu Maratony Kresowe odbędą się dwie imprezy współorganizowane przez Team Obst Chełm 07.07.2013 - Chełm "Z Duchem Bieluchem i 18.08.2013 - Kraśniczyn - "Zielony Wąwóz" na które w imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy.