Maraton Rowerowy MTB w Narewce

17.08.2012r.

14 sierpnia członkowie Team OBST Chełm uczestniczyli w maratonie rowerowym MTB w Narewce. Był to kolejny wyścig, z cyklu Maratonów Kresowych 2012.

Tym razem trasą maratonu wyznaczona została w całości drogami i ścieżkami Puszczy Białowieskiej. Troje spośród ośmioosobowej grupy OBST wróciło ze zwycięskimi trofeami: Wiesław Wójtowicz uplasował się na 3 miejscu w kategorii Masters, natomiast Anna Kędra zdobyła 2 miejsce  w kategorii Kobiety Open, 3 miejsce zajęła w tej samej kategorii Monika Skibińska. Rywalizacja podczas wyścigu była bardzo zacięta mimo trudnych warunków. Kilkudniowe opady deszczu poprzedzające maraton uatrakcyjniły trasę wieloma błotnistymi kałużami. Padający jeszcze przez pierwszą godzinę deszcz zmuszał zawodników do wzmożonej koncentracji podczas prowadzenia roweru i większej dbałości o bezpieczeństwo własne i rywali. Mimo szybkiego tempa jazdy nie sposób było przeoczyć uroków tej części Polski. Urok powalonych drzew, podmokłych łąk, bagien, leśnych stawów, zwisających gałęzi mokrych drzew mógł momentami dekoncentrować zawodników; ale większość mimo trudnej trasy zapowiedziała udział w przyszłorocznym maratonie między innymi ze względu na zapierające dech w piersi uroki krajobrazowe Puszczy Białowieskiej. Uzupełnieniem atrakcji przyrodniczych była strona organizacyjna maratonu; począwszy od obecności władz Narewki  podczas rozpoczęcia i zakończenia, smaczny posiłek regeneracyjny składający się z potraw regionalnych i miejsce do umycia się zawodników i rowerów po występy kapel ludowych i bardzo atrakcyjne nagrody. Gościnność gospodarzy, mimo padającego deszczu, stworzyła bardzo gorącą atmosferę, dzięki której wysiłek każdego zawodnika został doceniony.

Zawodnikami OBST startującymi w maratonie w Narewce byli także Janusz Wolanin, Tomasz Oszust, Piotr Guz, Łukasz Matysek i Monika Wojtowicz. Kolejny maraton odbędzie się 26 sierpnia w Suwałkach.