Team OBST Chełm podbił Łomżę

18.07.2012r.

Aż trzy miejsca na podium wywalczyli kolarze z Team OBST Chełm! Tym razem ścigali się w Łomży, gdzie 8 lipca wzięli udział w kolejnym z cyklu Maratonów Kresowych. Sportowe trofea przywieźli Patrycja Boguta, Anna Kędra i Wiesław Wójtowicz.

 

Upalny początek lipca nie zniechęcił ponad 200 zawodników, którzy wystartowali w Łomży. Wśród nich znalazło się kilku obcokrajowców, w tym z Litwy i Białorusi. Team OBST Chełm po raz kolejny udowodnił, że drużyna jest w świetnej formie. Cała ekipa wystartowała w pełnym maratonie, którego dystans liczył ponad 65 km. Z męskiej części drużyny, pomimo groźnie wyglądającego upadku, pierwszy na mecie zameldował się Wiesław Wójtowicz. Z czasem 2 godz. 38 min. 39 sek. zapewnił sobie drugie miejsce w kategorii Master oraz wysoką 17. lokatę w klasyfikacji generalnej mężczyzn. Zawodnikowi zabrakło zaledwie sześciu minut, aby wyprzedzić Adama Leończuka (Białystok) i sprzątnąć mu sprzed nosa najwyższe miejsce na podium. Świetny start ma na koncie też Janusz Wolanin, który co prawda otarł się o podium, w dalszym ciągu zajmując jednak wysokie, czwarte miejsce oraz 34. lokatę w klasyfikacji generalnej. Najwięcej sukcesów odniosła jednak żeńska część drużyny Obst. Na podium, po pięknej i zaciętej walce pomiędzy teamowymi koleżankami, na drugim i trzecim miejscu stanęły kolejno Patrycja Boguta i Anna Kędra. Żadnej z nich nie udało się jednak doścignąć świetnie dysponowanej Agnieszki Nowiczkow (PTR Dojlidy Białystok). Na wysokich pozycjach uplasowały się również pozostałe panie z OBST. Marta Nowak dotarła jako czwarta, Monika Skibińska była piąta.

Świetna jazda kilkunastoosobowej ekipy Team OBST Chełm w Łomży zaprocentowała wysokim drugim miejscem w klasyfikacji drużynowej. Warto podkreślić, że o lokatę w klasyfikacji generalnej tegorocznych Maratonów Kresowych ekipa OBST rywalizuje w sumie z 27 innymi drużynami.

Jak podkreślają uczestnicy, sam wyścig należał do wymagających. Organizatorzy stanęli na wysokości zadania, wydobywając z łomżyńskich łąk i lasów esencję tego, co najpiękniejsze w kolarstwie górskim. Trasa maratonu niemal całkowicie omijała odcinki asfaltowe. Nie zabrakło trudnych, długich i męczących podjazdów, jak również niekończących się szutrowych zjazdów. Ogromne ilości głębokiego piasku, ciągnącego się niekiedy po kilkadziesiąt metrów, okazały się świetnym sprawdzianem kondycji i umiejętności panowania nad rowerem. Niespodzianką dla maratończyków okazały się też głębokie, niekiedy rozciągające się na całą szerokość drogi, kałuże.

Już w najbliższy weekend dwóch maratończyków z Team OBST Chełm – Janusz Wolanin i Grzegorz Nowicki – będą reprezentować drużynę na maratonie w Białorusi. Później ekipa  będzie walczyć o podium i punkty na kolejnym maratonie kresowym, tym razem w Sokółce. Start już 5 sierpnia. Trzymamy kciuki!