Team OBST Chełm na podium!

29.04.2012r.

28 kwietnia we Włodawie odbył się II Maraton Rowerowy „Nadbużańskim Szlakiem Rowerowym- STYKIEM GRANIC”.

Była to I-a edycja Mistrzostw Służb Mundurowych Województwa Lubelskiego MTB. Tuż przed godziną 10.00 grupa 41 maratończyków wystartowała z placu przed Lidlem we Włodawie i spokojnym tempem przejechała ścieżką rowerową do Okuninki, gdzie miał miejsce start i tu zaczęła się prawdziwa rywalizacja.  Organizatorzy przygotowali trasę tak, że prawie w całości przebiegała wśród lasów i pól, wzdłuż przepięknego Bugu. Ogólnie trasa maratonu była raczej płaska. Znalazło sie jedynie kilka podjazdów i ostrych zjazdów. Uczestnicy narzekali na słabe oznakowanie trasy w kilku miejscach rozwidleń dróg, przez co zawodnicy musieli zawracać i w sumie liczniki poszczególnych maratończyków pokazywały różne długości przejechanych dystansów.

Wśród startujących widoczna była10 osobowa  grupa – Team OBST Chełm. W każdej kategorii reprezentanci OBSTa mieli swoje miejsca na podium. W kategorii OPEN KOBIET I miejsce zajęła Anna Kędra, II – Elżbieta Mróz. W kategorii OPEN MĘŻCZYZN I miejsce Wiesław Wójtowicz, II – Arkadiusz Bukalski, III – Janusz Wolanin. W kategorii młodzików – na I miejscu znalazł się Emilian Gajewski. Reprezentacji OBSTA nie zabrakło tez wśród mundurowych: II miejsce w tej kategorii zajął Wojciech Mróz (Policja) a III Piotr Guz (Straż Graniczna).

Na zakończenie imprezy dla wszystkich uczestników przewidziano gorący posiłek i zimne napoje. Poza nagrodami dla zwycięzców przygotowano też loterię nagród rzeczowych, (główną wygraną był odtwarzacz DVD), tym sposobem każdy uczestnik wrócił do domu z wieloma upominkami.