Firma OBST wspiera akcję „Mam haka na raka”

25.02.2012r.

Konferencja „Nie daj się rakowi, pokonaj go z nami” była częścią Ogólnopolskiego Programu dla Młodzieży „Mam haka na raka”. Celem programu jest docieranie do możliwie najszerszej grupy odbiorców i przekonanie ich o ogromnej roli profilaktyki w walce z chorobą. Podczas konferencji można było obejrzeć prezentację multimedialną „Profilaktyka raka jelita grubego” przygotowaną przez grupę uczniów z ZSE i III LO im. gen. Władysława Andersa, wysłuchać wystąpień zaproszonych gości (lekarzy, dietetyków), a także spróbować zdrowych produktów (m.in. produktów firmy OBST) podczas wieńczącej konferencję degustacji.

 

Rak jelita grubego jest drugim najczęściej występującym nowotworem w Polsce wśród kobiet i mężczyzn. Główną przyczyną powstawania tego raka są: złe nawyki żywieniowe, w tym dieta uboga w błonnik, brak aktywności fizycznej oraz życie w szybkim tempie, w stanie przewlekłego stresu.

 

Mimo, iż istnieją skuteczne badania, takie jak kolonoskopia, które pomagają wykryć i zapobiec rozwojowi choroby, to zachorowalność na ten rodzaj nowotworu w Polsce niebezpiecznie rośnie. Aby zwiększyć świadomość roli profilaktyki w chorobie nowotworowej, 23 lutego w ZSE i III LO im. gen. Władysława Andersa w Chełmie odbyła się konferencja naukowa z udziałem specjalistów do spraw żywienia i lekarzy – połączona z degustacją zdrowej żywności. Jednym ze sponsorów konferencji była firma OBST.

 

Firma OBST mieści się w Chełmie i jest producentem zdrowych produktów śniadaniowych – płatków, muesli i pieczywa chrupkiego. Są to produkty bogate w błonnik, który ma duże znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania organizmu, w tym także w profilaktyce nowotworów. Firma OBST aktywnie wspiera różnego rodzaju akcje mające na celu edukację w dziedzinie zdrowia i zdrowego trybu życia.

 

Patronat Honorowy nad konferencją objęła Prezydent Miasta Chełm – Agnieszka Fisz.

 

Konferencja odbyła się 23 lutego 2012 r. o godzinie 11.00 w ZSE i III LO im. gen. Władysława Andersa w Chełmie.